Сучасна педагогіка дає настанови батькам: дитина - це повноцінний член соціуму, між дітьми і дорослими повинна бути повна демократія, обгрунтована на довірі і домовленості. Але, як тільки справа доходить до практики, всі ці вчення перетворюються в марний набір слів. Coral Family зібрав 20 порад, які допоможуть виховати щасливих дітей.
Формулюйте правила і вимоги правильно. Найчастіше батьки говорять дітям слова «не можна», «не лізь», «не чіпай». Малюк, який рухається потребою пізнавати світ, не розуміє, що таке «не можна» і чому «не чіпай собачку». Діти потребують конкретних вказівок і вимог: «Прибери руку від розетки і підійди до мами». Пояснюйте свої вимоги з точки зору турботи. Не кажіть «треба закапати очі», а скажіть «я хочу, щоб твої очі були здорові».
Залишайте невдачі і проблеми за межами дитячої кімнати. Часто дорослі дратуються і зриваються на дітях через побутові проблеми. Дитина зчитує і як датчик реагує на емоційний стан батьків.
Пояснюйте, що всі вимоги дорослих обумовлені інтересами дітей і висуваються заради їх блага. Не намагайтеся слухняності малюка домогтися авторитарним способом. Ваші слова закон, але поясніть, чому вимога важлива для виконання.
Говоріть «правильні» слова критики. Виховати дитину як повноцінну особистість не вийде, якщо весь час її принижувати. Слідкуйте за тим, що говорите в момент свого роздратування. Вказуйте конкретні дії, які викликають вашу лють: не "я злюся, бо ти дурень», а «я злюся, тому що ти не послухався».
Завжди підтримуйте тісний контакт з дітьми. Не шукайте приводів для обіймів і поцілунків. Діти в будь-якому віці повинні відчувати любов.
Вірте в благі наміри дітей. Якщо дитина щось зробив неправильно, не поспішайте її звинувачувати. Діти роблять помилки лише через свою недосвідченість, а не з шкідливості. Завдання батьків - навчити розуміти, що добре і що погано.
Не вчіть того, що самі не вмієте. Батьки - приклад для наслідування, тому несуть відповідальності за свої дії і поведінку перед дітьми. Хочете, щоб малюк говорив правду, ніколи не брешіть самі.
Аналізуйте свою поведінку. Дії дитини найчастіше викликані поведінкою батьків. У конфліктній ситуації проаналізуйте свою поведінку і зробіть висновки.
Приймайте рішення в спокійному стані. Якщо ви злі і роздратовані, варто відкласти прийняття будь-яких рішень. Пам'ятайте, слова і тим більше дії, прийняті зопалу, можуть бути руйнівними.
Спокій, тільки спокій! Агресія - найгірше, що можуть дати батьки дітям. Вчіться стримувати емоції, контролювати себе.
Не вчіть дітей жертвувати своїми інтересами заради інших. Завжди показуйте дитині, що його думка важлива, враховуйте його слова і бажання.
Вірте в успіх і здібності дітей. Те, як людина буде бачити себе в соціумі, повністю залежить від батьків. Якщо є невдачі, ніколи не кажіть, що дитина нездара. Підбадьорюйте і проявляйте підтримку його починанням.
Під час конфлікту намагайтеся не критикувати, не вказувати на недоліки. Якщо щось не виходить, скажіть: «Я знаю, що ти можеш краще». Це набагато корисніше слів «Я так і знав, що ти ні на що не здатний».
Проявляйте твердість і стабільність рішень. Якщо сказали, що дитина не отримає іграшку, поки не виконає завдання, не варто міняти своє рішення. Ваші слова повинні бути дієвими.
Будуйте довірливі стосунки з дітьми, не відштовхуйте їх від себе. Взаємна довіра - головне правило в досягненні гармонії в родині.
Розвивайте мислення дитини, давайте йому можливість думати і міркувати самостійно. «Чому я тебе покарав?», «Що ти зробив неправильно?».
Самоаналіз - найпотужніша зброя на шляху до розуміння своєї дії. Це стосується і батьків. Прищеплювати дитині самостійність. Не поспішайте говорити: «Ти ще маленький», «Ти не зможеш», «У тебе не вийде».
Нехай малюк все пробує робити самостійно, спочатку потроху і під контролем дорослих. І радійте його успіхам.
Заохочуйте дітей більше, ніж карайте. За все, що малюк робить добре, хваліть його і заохочуйте. Похвала - мотивація бажаної поведінки. Любіть дітей такими, якими вони є.
Дозволяйте чаду бути самим собою: примхливим, плаксивим, образливим і інше. Показуйте, що любите його в будь-якій ситуації.
Дитина, як ненаписана книга, який задасте сюжет, таким буде його розвиток. Пам'ятайте, що діти - це щастя і радість в житті кожного дорослого. То чи є сенс зриватися через дрібниці?
Источник: https://sunfamilyclub.net/blog/20-porad-yak-pravilno-vihovuvati-ditinu-shkola-molodih-batkivSun Family Club © sunfamilyclub.net