Новокалинівський опорний заклад

Вітаємо на сайті нашої школи! Приємної подорожі по сторінках нашого сайту!!!
Меню сайту
Категорії розділу
1 [2]
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Журнали, газети КОЛОСОК

Освітній портал

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Булінг (цькування) як явище, його форми та учасники

 

Мета: висвітлення особливостей явища булінгу (цькування) в закладі освіти, його форм, можливих проявів та наслідків.

 

Завдання

  • висвітлити   поняття   булінг  (цькування),   визначити  різницю  між булінгом і конфліктом;
  • проаналізувати стадії розвитку процесу булінгу (цькування) в закладі освіти;
  • висвітлити основні форми та види булінгу (цькування), які можуть існувати в закладі освіти;
  • визначити передумови та причини виникнення булінгу (цькування) в закладі освіти;
  • ознайомити з типами учасників булінгу (цькування) в закладі освіти, визначити їх ролі («коло цькування»);
  • визначити    наслідки    цькування    для    кривдника,    потерпілого, спостерігачів, а також для закладу освіти та освітнього середовища.

5 мультфільмів, які допоможуть запобігти булінгу серед дітей

https://www.empatia.pro/5-multfilmiv-yaki-dopomozhut-zapobigty-bulingu-sered-ditej/

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адаптація п'ятикласників

 При переході дитини з початкової до середньої школи, як вчитель так і самі діти стикаються з різноманітними труднощами. Адже індивідуальні особливості дитини до яких пристосовується вчитель початкової школи досить часто набувають проблеми у середній школі та становлять ризик шкільної дезадаптації.

      Метою психодіагностики є вивчення інтелектуальної, мотиваційної, психологічної готовності учнів 5-х класів до умов навчання у середній школі.

      17.11.2017р. практичним психологом Коркішко Г.М. та соціальним педагогом Гриб Г.М. проводився комплекс діагностик.

1. Визначення рівня адаптованості до навчання у середній школі.

2. Діагностика внутрішнішньосімейних відносин.

3. Дослідження референтного кола спілкування за методикою О.В.Щедріної.

4. Соціометричне дослідження ’’учень-учень’’.

5. Анкета п’ятикласника.

 

 

 

 

 

 

 

 

Профілактика алкоголізму серед дітей та підлітків

 

https://1.bp.blogspot.com/-c9gsVrJAvgQ/We8KF_zv8LI/AAAAAAAAAzo/Ap4Fd0tIE6MxDdkspmW4xVcw6yifb9VFgCLcBGAs/s200/slide_5.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-c9gsVrJAvgQ/We8KF_zv8LI/AAAAAAAAAzo/Ap4Fd0tIE6MxDdkspmW4xVcw6yifb9VFgCLcBGAs/s200/slide_5.jpgЯкщо говорити про профілактику алкоголізму в молодіжному середовищі, то потрібно розуміти, що вона буде успішною лише тоді, коли дорослі почнуть звертати увагу на проблеми свого сина або дочки, знаходити до них правильний підхід і активно брати участь в їх розвитку. Дитина повинна зрозуміти, що результат вживання алкоголю може бути дуже негативним, а пляшка пива — це не вихід з проблемної ситуації. Куди краще, коли чадо може звернутися за порадою до мами або тата і прислухатися до їхньої думки.

Профілактика дитячого алкоголізму є необхідною і обов’язковою мірою, оскільки діти, які вживають спиртне, страждають від різкого погіршення розумових здібностей і здоров’я. Згодом виробляються симптоми похмілля, а характер починає швидко змінюватися, наповнюючись рисами психопатії (з’являється агресивність, запальність, підвищена активність). У деяких випадках дитина навпаки стає апатичним і менш активним.

Ця залежність має масу психологічних причин. Саме тому профілактика алкоголізму серед неповнолітніх зводиться до того, щоб дитина ні в якому разі не віддалився від батьків в психологічному плані. Він повинен розуміти, що тільки тато з мамою можуть допомогти йому подолати всі кризи і проблеми, з якими він стикається. Буде чудово, якщо до цього додасться контроль над молоддю з боку навчальних закладів і держави. Лише таким чином можна буде поступово оздоровити сучасне суспільство.

Профілактика алкоголізму та наркоманії серед підлітків займає важливе місце і в колі сім’ї. Родичам і близьким, які проживають разом з дитиною, необхідно:


  1. Влаштувати дитину в спортивну секцію.
  2. Повністю або частково відмовитися від вживання спиртного в присутності дітей
  3. Створювати атмосферу здорового способу життя;
  1.  

ПРО ЦЕ ВАРТО ЗНАТИ

15 фактів про куріння.

 

  1. Сигарети один з найбільш часто продаваних товарів на планеті. За рік кількість сягає майже трильйона, в грошовому виразі це близько 400 мільярдів доларів. Виробництво сигарет — це одна з найбільших галузей у світі.
  2. Відповідно до досліджень, проведеним Гарвардським університетом вміст нікотину в деяких відомих марках з кожним роком підвищується. У період з 1997 по 2005 кількість нікотину збільшилася на цілих 11 відсотків.
  3. У 1970 році, Президент Ніксон підписав закон, що передбачає розміщувати на пачці попередження про шкоду, і заборонив рекламу сигарет на телебаченні.
  4. Сьогодні американські виробники постачають набагато більше сигарет іншим країнам світу, ніж імпортують для себе.
  5. Американським брендам Marlboro, Kool, Camel і Kent належить приблизно 70% світового сигаретного ринку.
  6. Сигарети містять миш’як, формальдегід, свинець, синильну кислоту, окис азоту, чадний газ, аміак і ще 43 відомих канцерогенних речовин.
  7. На початку 1950-их в сигаретах Кент використовувався crocidolite asbestos, відома активна канцерогенна речовина, як частина фільтра.
  8. Сечовину, головна хімічна сполука в сечі, використовують для додавання «аромату» сигаретам.
  9. У 1925 році угорський винахідник Boris Aivaz запатентував процес створення сигаретного фільтру з гофрованого паперу.
  10. Зараз у більшості країн світу дозволено купувати сигарети тільки з 18 років, а раніше було з 16 років, в той час як у Японії не раніше 20 років.
  11. Всупереч загальному упередженню, курити в будь-якому віці не заборонено законом. Батьки мають право дозволити курити неповнолітньому підлітку, ті ж у свою чергу можуть вільно палити, не боячись закону). Однак, саме ПРОДАЖ сигарет жорстко регламентується законодавством!
  12. У багатьох країнах заборони на паління в першу чергу стосуються громадських місць. В результаті цього істотно зменшується число людей, які відвідують паби, бари і ресторани.
  13. Вчені стверджують, що в середньому курець втрачає 14 років життя через куріння. Однак це не означає, що курець помре молодим, у нього також можлива «нормальна» тривалість життя.
  14. В Америці відсоток курців в кожному штаті різний. Так до штатів з найбільшим відсотком відносяться Кентуккі (28.7%), Індіана (27.3%) і Теннесі (26.8%), а найнижчий відсоток в Юті (11.5%).
  15. Сигарети містять більш ніж 4000 компонентів, які після згорання утворюють близько 200 складових хімічних елементів, багато з яких завдають шкоди легеням.

 

 Наслідки наркоманії.

Про те, що вживання наркотичних речовин негативно позначається на здоров'ї,все неодноразово чули і знають але, незважаючи на це, число людей їх вживають продовжує зростати . Сьогодні ми розберемося в тому, який же шкоду насправді може принести ця згубна звичка.

                                    Шкода наркоманії.                    

    Доведено що чим молодший організм, тим більший вплив на нього чинять токсичні речовини. Особливість наркотиків така, що їх вплив виявляється згубним в будь-якому віці. Іншими словами людина за все своє життя просто не встигає виробити імунітет проти цих речовин. Небезпека наркоманії в тому, що наркотичні отрути впливають на всі без винятку органи і системи. Запам'ятайте, що вже перша і однократна спроба їх вживання обов'язково спричинить страхітливі порушення в життєдіяльності організму або навіть призведе до інвалідності.

До чого призводить наркоманія?

Наркоманія - це дорога в один кінець! До такого висновку приходять багато вчених займаються дослідженнями у цій сфері. Незалежно від статі чи національності наркоманія призводить до трагічних наслідків і руйнує долі молодих людей у різних куточках світу.

Молоді дівчата, вживаючи наркотики, свідомо позбавляють себе природної краси. Їхня зовнішність стає недбалої, шкіра ставати тьмяною з жовтуватим відтінком. Загальний вигляд у таких людей настільки болючий, що перехожі починають з співчуттям проводжати їх поглядами.

Дівчата, мають шкідливі звички по типу куріння або наркоманії для маскування цих недоліків використовують в надмірних кількостях косметичні засоби, пудри, рум'яна.Хворі наркоманією нерідко стрімко втрачають вагу, за рахунок чого шкіра втрачає свою еластичність, що додає людині ще більш літній вид, змінюється постава. Волосся втрачають свій природний блиск, стає тьмяним і ламким.

Тривалість життя при регулярному вживанні наркотиків скорочується в середньому на 20-25 років.Наркоманія в сім'ї може викликати таке явище як співзалежність. Суть її в тому, що рідні близькі наркомана піддаються вічного стресу і їх особи деформуються подібно особистості залежної людини. Ці зміни можна простежити і на фізіологічному рівні, але сам співзалежний як правило не звертає на них уваги, оскільки спантеличений турботою про наркомана.  Психологічні ж порушення помітити дещо складніше, особливо враховуючи те, що в суспільстві їх вважають позитивними , серед них такі як: трудоголізм, перфекціонізм, жертовність, витривалість.

Жіноча наркоманія відрізняється від чоловічої тим, що жінка найчастіше вдається до прийому наркотиків в стані депресії, а у чоловіків депресія настає в результаті зловживання тими ж речовинами. Тому наркотична залежність формується у дівчат набагат швидше, ніж у хлопців. Це призводить до неможливості виконання головної життєвої мети - народження дитини.

Соціальні наслідки наркоманії, це втрата соціальної активності, пов'язана з тим, що наркоман втрачає свою працездатність і втрачає статус повноцінного осередку суспільства. Велика частина наркозалежних ніде не працює і живе за рахунок родичів або займається нечесною, кримінальною діяльністю з метою добути гроші.

 

Цікаві факти про ВІЛ / СНІД...



Складно повірити, що про СНІД ми дізналися лише 30 років тому. За цей час синдром набутого імунного дефіциту перейшов від невідомої хвороби до світової кризи і забрав більше 30 мільйонів життів. Незважаючи на прогрес, СНІД продовжує вбивати щорічно людей у світі. В інших частинах світу, зокрема, в Чорній Африці, ситуація набагато гірша — в деяких країнах рівень зараження СНІДом становить понад 15% населення.

Нижче представлені цікаві факти про ВІЛ / СНІД.

 

1. ВІЛ — інфекція поступово переходить у СНІД. Вірус імунодефіциту вражає клітини — хелпери, які відповідають за імунну відповідь. Якщо вчасно не впливати на механізм інфекції, то вірус повністю поглине хелпери і вірус імунодефіциту поступово переходить в синдром набутого імунодефіциту. Не кожен випадок ВІЛ — інфекції переходить в розвиток СНІДу, тому необхідно проходити регулярні обстеження на наявність інфекції і своєчасно отримувати необхідне лікування. ...
2. Життя з вірусом імунодефіциту значно скорочується. Не варто вірити даним припущенням, так як тривалість життя з ВІЛ — інфекцією є однаковою з тривалістю життя здорової людини. З вірусом імунодефіциту жити можна, регулярно приймаючи необхідні препарати і проходячи регулярні медичні обстеження. Навіть якщо людина не приймає препарати, то тривалість життя може скласти до п’ятдесяти п’яти років.

 3. Вакцини проти ВІЛ — інфекції не існує. Дійсно, ефективної вакцини поки не знайдено, проте вживаються всі заходи з пошуку протиотрути проти даного страшного захворювання. Американські вчені не зупиняються на досягнутих результатах, тому ні на секунду не зупиняють розробку і пошук нових препаратів, здатних вилікувати ВІЛ та СНІД....
4. Вченим стало відомо кілька випадків повного лікування від вірусу імунодефіциту. Деяким пацієнтам допомогла пересадка кісткового мозку від донора, який мав вроджену несприйнятливість до розвитку ВІЛ. Також існує вилікуване немовля, якому була призначена ударна доза антиретровірусних препаратів.

 5. Самостійно розпізнати наявність ВІЛ — симптомів неможливо, так як тільки аналіз крові здатний виявити наявність інфекції в організмі.

6. Будь-яка людина, заражена вірусом імунодефіциту, має право працювати на колишній роботі. Також умисне зараження ВІЛ або СНІД карається законом і є злочином проти людства.

7. Деякі люди, маючи неправдиву інформацію про страшні наслідки вірусу, поширюють чутки про те, що дуже небезпечно перебувати з інфікованою людиною в одному приміщенні. Також можна заразитися при рукостисканні і поцілунку. Не варто вірити безглуздим забобонам, а варто докладно вивчити всі шляхи лікування даного захворювання....


 

               

 

                                                                  Інколи діти стають жертвами булінгу. Вони соромляться про це говорити і часто звинувачують себе. Можуть відчувати себе безпорадними та вважати, що з ними щось не так. Придивіться до поведінки та настрою своєї дитини.

Якщо ви помітили ознаки того, що вона стала жертвою булінгу:

1. У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною.

2. Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити.

3. Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.

4. Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему, вона вразлива у цей момент. Будьте терплячими та делікатними.

5. Спробуйте з’ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.

6. Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).

7. Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/однокласника.

8. Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.

9. Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до школи.

10. Спільно з дитиною шукайте нові способи реагування на ситуацію булінгу.

11. Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до шкільного психолога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, охорони, батьків інших дітей.

12. Важливо усвідомити, чому саме дитина потрапила у ситуацію булінгу. Рекомендуємо з цим звернутися до дитячого психолога.

13. Підтримайте свою дитину у налагодженні дружніх стосунків з однолітками.

14. Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку.

Пам’ятайте: ваша мета припинити насильство, а не покарати винних! Не варто забувати, що всі сторони потребують деякого часу, щоб скорегувати свою поведінку.

Якщо зовнішніх проявів немає або вони неоднозначні, зверніть увагу на дев'ять найпоширеніших ознак:

1. У дитини мало або взагалі немає друзів, з якими вона проводить час.

2. Боїться ходити до школи або брати участь у заходах з однолітками (гуртки, спорт).

3. Ходить до школи довгим «нелогічним» шляхом.

4. Втрачає інтерес до навчання або раптом починає погано вчитися.

5. Приходить додому сумна, похмура, зі сльозами.

6. Постійно відмовляється йти до школи, посилаючись на головний біль, біль у животі, погане самопочуття.

7. Має розлади сну або часті погані сни.

8. Втрачає апетит, проявляє тривожність, страждає від низької самооцінки.

9. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитися від агресора.

Запобігання викрадення дітей

13.10. 2017р. в нашій школі практичним психологом Коркішко Г.М, та соціальним педагогом Гриб Г.М. проведена бесіда з учнями школи з метою профілактики на тему: "Запобігання викрадення дітей". Учні брали активну в обговоренні даної теми.

Пам'ятка  батькам першокласників

Поради щодо спілкування:

  • Ставлення людей до вас ніби віддзеркалює ваше ставлення до них;
  • Хто любить людей, того й люди люблять;
  • Виявляйте ініціативу в приязному ставленні до інших;
  • Цікавтеся людьми, що оточують вас, їхніми турботами і радощами;
  • Ніколи не користуватиметься популярністю той, хто не цікавиться справами інших людей;
  • Учіться ставити себе на місце іншої людини;
  • Вживайте якомога більше слів, які підкреслюють шанобливе ставлення до людей: "даруйте", "перепрошую", "дякую", "будь ласка" та інші. Ввічливість обеззброює;
  • Використовуйте кожну нагоду для спілкування.

Для успішного встановлення контактів із людьми треба:


Copyright MyCorp © 2024
uCoz